Web Tabanlı Oyunlar ve Özellikleri

Web Tabanlı Hakangocmez tarafından 6 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Web Tabanlı Oyunlar ve Özellikleri

İnternetin günümüzdeki gibi yaygın olmadığı dönemlerde oyunlar genelde cd’ler aracılığıyla bilgisayara kurulur ve bilgisayar üzerinden internet bağlantısız şekilde oynanırdı. Bu tip oyunlarda ya bilgisayara karşı ya da ağ üzerinden bir oyun kurarak arkadaşlarımıza karşı mücadele ederdik. Fakat internetin gelişimi ve yayılması ile beraber birçok değişmeler de görüldü.

Öyle ki artık cd’ler çok gerekmedikçe kullanılmıyor bile. İnternet üzerinden indirilen oyunlar bilgisayara kurularak online oyunlar oynanıyor. Bu sürekli başkaları ile iletişimi kolaylaştırırken farklı bir oyun deneyimi sunarak insanların bu yönde tercih yapmasını sağladı.

Oyunların bu gelişiminin ardından internet teknolojisi kısa bir süre içinde internet üzerinden browser yani internet taraycıları aracılığı ile oyun oynanmayı mümkün kıldı. Kısaca web tabanlı denilen bu oyunlar için hiçbir indirme yapmanıza gerek kalmadan direk internet üzerinden oyunu oynayabilirsiniz. Üstelik bu oyunların birçoğu da ücretsiz olarak oynanmaya sunulmuş durumda. Bu oyunları oynayabilmek için yapmanız gereken tek şey istediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile siteye üye olmak.  Daha sonraki oyuna girişlerinizde bu hesap bilgilerini kullanarak giriş yapabilir ve oyuna kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu oyunların oyuncuya sunduğu en büyük kolaylık bilgisayara bir kurulum gerektirmemesi ve herhangi bir sistem özelliği gerektirmemesi. Öyle ki eski bir bilgisayarınız varsa ve yüksek grafik özellikleri isteyen bir oyunu oynayamıyorsanız bu tür web tabanlı oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Belirtildiği gibi bu tür oyunlarda gereken internet bağlantısıdır. Ayrıca oyunun türüne göre flash player, shockwave player gibi eklentiler de gerekebilir. Bu eklentilerin indirilmesi de yine ücretsizdir ve kısa süre içerisinde bilgisayarınıza kurulabilir. Boyutu da oldukça küçüktür ki internet üzerinde gezinti yapanların birçoğunda bu eklentiler zaten kurulu bir şekilde vardır.

Web tabanlı oyunların özellikleri genel olarak bu şekildedir. Birçok site bu tip oyunları bünyesinde barındırarak oyunculara birçok oyunu aynı anda sunabilmektedir. Ayrıca birçok firma da yine kendi ürettiği oyunu ilgili alandan oyunculara sunmuştur. İstediğinizi seçerek oynayabilirsiniz.

Hakangocmez (Tüm Yazılarını Gör)

Makale yazarlığı ve web site kurulum, yöneticiliği...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Note4 ile İhtiyaçlarınızı Karşılayın

      Teknolojinin devleri arasında yer alan Samsung gün geçtikçe yeni ürünlerini piyasaya sürerek çığır açmaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda oldukça büyük bir yol kat ettiği akıllı telefon konusunda sürekli bir gelişim ve üretim ha...

  • PlayStation 4’ün Oyun Fiyatları Listesi Belli Oldu

    Bugün itibariyle raflarda kendine yer bulacak olan PlayStation 4’ün Türkiye de satışa sunulacak 3.parti oyunlarının fiyatları belli oldu. Teknoloji devi Sony’nin 15 Kasım’da ABD’de, 29 Kasım’da Avrupa’da satışa sunduğu yeni nesil oyun konso...

  • Need For Speed Oyunlarından Kareler

    Tamamen MMOPlay2 ve Üyeleri tarından çekilek fotoğraflar yayınlanmaktadır.Oyun serisi fark etmeksizin kabul edilir.Üyeler tarafından bize fotoğraf iletmek için mail adresimiz : iletisim@mmoplay2.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar