Dark Knight Rises’ın Gala Katliamı Video Oyunlarına Bağlandı

Tek Oyunculu Oyunlar Mmoplay tarafından 6 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Dark Knight Rises’ın Gala Katliamı Video Oyunlarına Bağlandı

Colorado’da olan Dark Knight Rises‘ın galasında yaşanan katliamı hepiniz duymuşsunuzdur. 12 kişi katledildi ve 59’u ağır yaralandı. Olayın ardındaki isim ise 24 yaşındaki James Holmes. Kalabalık salona girerek ateş açmaya başlayan Holmes’u öncelikle gösterinin bir parçası sanan kalabalık daha sonra acı gerçeği fark etti. Şimdilik bu katliam eğlence medyasında zirvede gezen haberlerden biri. Dolayısıyla nedeni ve suç hakkında birçok araştırma yürütülüyor.

Bugün, sabah verilen açıklamalara göre galada bulanan CNN’in özel konukları, içlerinde sabıka tutucusu olan Pat Brown dahil, katilin video oyunlarından etkilenerek bu işe bulaştığını öne sürüyor. Bir yandan video oyunlarının tek başına Holmes’u bu gibi suçlu duruma getiremeyeceğini söyleyerek, Holmes’un yaşına vererek, oyunlardaki şiddetten etkilenerek bir çeşit öldürme arayışına girdiğini söylüyor.

Büyük ihtimalle o bunu uzun zamandır planlıyordu. Zihnini tamamen onunla doldurmuş, silahlarını hazırlıyordu. Muhtemelen apartmanında gün be gün video oyunu oynuyor, sürekli ateş ediyordu. Böylece kendine olan güvenini topluyor, ve hayali gerçekleşene kadar heyecanını tazeliyordu. Ve şimdi bunu gerçekleştirdi.”

Araştırmacı ekipten gelen bir diğer açıklama:

Bu onun uzun zamandır içinde olmak istediği bir şeydi. Ve şimdi çevresinden veya sosyal sitelerden de araştıracağız ve evet, ‘O video oyunlarına bayağı düşkün biriydi’. Her zaman oyun oynuyordu. Video oyunlarının sizi katile dönüştüreceğini söylemiyorum. Ama eğer psikopatsanız, video oyunları size daha çok öldürme isteği veriyor.”

Bu toplumumuzun genç yaştaki psikopatları için büyük bir sorun. Onlar oyunlardan ilham alıyor ve bunu gerçekleştirmek istiyorlar. Yani oyunlar bir çeşit tehdit, ama sizi delirteceklerini söylemiyoruz.”

CNN’den gelen haberlere göre James Holmes, polise kendisinin ‘The Joker’ olduğunu ve olaydan önce saçını boyadığını söyledi. Holmes hemen sonrasında tutuklandı ve hâlâ gözaltında tutuluyor. Holmes’un Aurora’daki apartmanına giren ekip, evde birçok bubi tuzağı bulduklarını ve ekip tarafından hepsinin imha edildiğini söyledi. Şimdilik, araştırma FBI ve bölgenin polisi tarafından sürdürülüyor.

Mmoplay (Tüm Yazılarını Gör)

Oyun ve Teknoloji tutkunu..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • N.E.W Battles Videolu Oyun İncelemesi

    Bu seferki videolu oyun incelememiz sizin bildiğiniz peak games n.e.w battles oyunu oldu. Buyurun izleyelim

  • Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisi Hazır

    6.360 yolcuya ve 2.160 mürettebata ev sahipliği yaparak dünyanın en büyük kruvaziyer yolcu gemisi ünvanını alan, ünlü Oasis of the Seas gemisinin en büyük rakibi, Türkiye’nin popüler sanal dünyası Sanalika’da!     Sanalika’nın dev...

  • Dead Island: Riptide İnceleme Notları

    Lafı uzatmadan direk inceleme notlarını yayınlıyoruz. Eurogamer – 6 IGN – 7.2 GameSpot – 4 MKGaming – 3/5 Destructoid – 5 VentureBeat – 65/100 GamingBolt – 7 VGU – 60/100 PSU – 7.5 OPM UK – 5 CVG – 5.9 GameInformer – 8 VideoGamer – 5 Polygo...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar