Diablo 3’ü 40 Saat Boyunca Oynadı, Hayatını Kaybetti

MMORPG Mmoplay tarafından 6 sene önce paylaşıldı. 1 Yorum
Diablo 3’ü 40 Saat Boyunca Oynadı, Hayatını Kaybetti

Bu seferki talihsiz kişi 18 yaşındaki Tayvanlı Chuang.

 

Tayvanlı genç Chuang, oturduğu yerde bir internet kafede özel oda ayırttırdı. Raporlara göre Chuang, neredeyse 2 gün boyunca yemek yemeden, su içmeden, odadan hiç çıkmayarak Diablo 3 oynadı. İkinci gün kafe çalışanı, Chuang’ı kontrol etmek için odaya girdi. Chuang sızmış bir şekilde masadaydı. Çalışan, genci uyandırmaya çalıştı; Chuang ayağa kalkıp bir iki adım attıktan sonra yere yığıldı. Hastaneden gelen habere göre, hastaneye vardıktan kısa bir süre sonra Chuang, hayatını yitirdi.

Ölümün sebebi bilinmiyor. Ama otopsi sonuçlarına göre saatlerce oturmanın sonucunda Chuang’ın bedeni kalp ve damarları ile ilgili bir sorun üretti.

Haberi duyan Blizzard, oyuncularına günlük yaşam lüksünün her türlü eğlenceden daha önemli olduğunu söyledi.

Haberi duyduğumuza üzüldük. Bu zaman dilimi içerisinde düşüncelerimiz onun ailesi ve dostlarıyla olacak. Tüm durumu ve nedeni henüz öğrenmeden bir yorum yapmanın bizim için uygun olmadığını düşünüyoruz.”

Her bireyin, ya da ailelerinin onlar üzerinde bir oyun dengesi oluşturması gerektiğini düşünüyoruz. Bu dengeyi sağlamak çok önemli, ve bir kişinin günlük yaşamı ve aktiviteleri kesinlikle herhangi bir eğlence anlayışının üstünde tutulmalı.”

Haberlere göre bu Tayvan’da yaşanan 2. oyuncu ölümü vakası. Geçen şubat ayında bir adam, 23 saatlik oyundan sonra bilgisayarın başında ölü bulunmuştu. Ölümünün nedeni kalbinin buna dayanamayıp durmasıydı.

 

 

Mmoplay (Tüm Yazılarını Gör)

Oyun ve Teknoloji tutkunu..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
 • Yeni PlanetSide 2 Fragmanı İle Heyecan Artıyor

  Sony Online Entertainment, büyük, bol patlamalı, aksiyonun tavan olduğu bir CGI sinematiğe hazırlanıyor gibi görünüyor. Bugün yayınlanan teaser ile PlanetSide 2‘nin ‘Death is No Excuse‘ – Ölüm bir bahane değildir- başlığın...

 • Joygame Röportajı

  “BİLGİLER, FİKİRLER HAVADA UÇUŞUR, BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ JOYGAME İÇİN ÇALIŞIRIZ.” İlk sohbetimizden bu yana Joygame’de müthiş gelişmeler yaşandı. Başarılı oyunlarını, ekiplerini, yeniliklerini ve gelecek projelerini bir de onlardan dinle...

 • The Lost Titans | Kısa İnceleme

  Sizler için hazırladığım The Lost Titans oyunun kısa incelemesi sizlerle..Oyunu önceki yazımızla daha detaylı bir şekilde inceledik. İyi seyirler [button_round color=”blue” url=”http://tlt.novaworlds.com/tr/index.php/landi...

Yorum Yazın
 • serkan diyor ki:

  Top Eleven tuvalet terliği gibi oyun bence! (Oynayamadı) Süper

 • FACEBOOK SAYFAMIZ
  Android Oyunlar