Diablo 3’ü 40 Saat Boyunca Oynadı, Hayatını Kaybetti

MMORPG Mmoplay tarafından 6 sene önce paylaşıldı. 1 Yorum
Diablo 3’ü 40 Saat Boyunca Oynadı, Hayatını Kaybetti

Bu seferki talihsiz kişi 18 yaşındaki Tayvanlı Chuang.

 

Tayvanlı genç Chuang, oturduğu yerde bir internet kafede özel oda ayırttırdı. Raporlara göre Chuang, neredeyse 2 gün boyunca yemek yemeden, su içmeden, odadan hiç çıkmayarak Diablo 3 oynadı. İkinci gün kafe çalışanı, Chuang’ı kontrol etmek için odaya girdi. Chuang sızmış bir şekilde masadaydı. Çalışan, genci uyandırmaya çalıştı; Chuang ayağa kalkıp bir iki adım attıktan sonra yere yığıldı. Hastaneden gelen habere göre, hastaneye vardıktan kısa bir süre sonra Chuang, hayatını yitirdi.

Ölümün sebebi bilinmiyor. Ama otopsi sonuçlarına göre saatlerce oturmanın sonucunda Chuang’ın bedeni kalp ve damarları ile ilgili bir sorun üretti.

Haberi duyan Blizzard, oyuncularına günlük yaşam lüksünün her türlü eğlenceden daha önemli olduğunu söyledi.

Haberi duyduğumuza üzüldük. Bu zaman dilimi içerisinde düşüncelerimiz onun ailesi ve dostlarıyla olacak. Tüm durumu ve nedeni henüz öğrenmeden bir yorum yapmanın bizim için uygun olmadığını düşünüyoruz.”

Her bireyin, ya da ailelerinin onlar üzerinde bir oyun dengesi oluşturması gerektiğini düşünüyoruz. Bu dengeyi sağlamak çok önemli, ve bir kişinin günlük yaşamı ve aktiviteleri kesinlikle herhangi bir eğlence anlayışının üstünde tutulmalı.”

Haberlere göre bu Tayvan’da yaşanan 2. oyuncu ölümü vakası. Geçen şubat ayında bir adam, 23 saatlik oyundan sonra bilgisayarın başında ölü bulunmuştu. Ölümünün nedeni kalbinin buna dayanamayıp durmasıydı.

 

 

Mmoplay (Tüm Yazılarını Gör)

Oyun ve Teknoloji tutkunu..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
 • GRID 2’nin Special Edition Oyunların En Pahalısı

  Bu güne kadar oynadığımız oyunların fiyatlarını hepimiz gayet iyi biliyoruz.(Bu fiyatlar 100-200 Tl arasında) Haftaya oyun vitrinlerin arasında olacak olan GRID 2 fahiş fiyatla görebilirsiniz. GRID 2 Special Editon özel seri olarak çıktığı ...

 • LG G3’e Android 5.0 Güncellemesi Geliyor

  Android işletim sisteminin güncelleme kısmında  yaşanan en büyük sıkıntı sitem güncellemesi Android tarafından sağlanmasına rağmen  markaların ara yüzlerini uyumla hale getirip kendi markalarına uyumlu hale getirmesi biraz zaman alıyor. Lg ...

 • Need For Speed’e Yeni Oynanış Videosu

      Need for Speed Most Wanted’ın oynanışına dair resmi bir video internete düşmüş bulunmakta. Oyunda yine yasadışı yarışlar yapıp polislerden kaçmaya çalışacağız. Yapımcılığını bir önceki oyun olan Hot Pursuit’i de ya...

Yorum Yazın
 • serkan diyor ki:

  Top Eleven tuvalet terliği gibi oyun bence! (Oynayamadı) Süper

 • FACEBOOK SAYFAMIZ
  Android Oyunlar