İran LoL’un Kadınlarını Yasakladı !

MMOFPS eclel tarafından 5 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
İran LoL’un Kadınlarını Yasakladı !

İranda yapılan League of Legends turnuvasında yaşanan ilginç yasaklama, herkesi şok etti.

Kotaku’nun haberine göre League of Legends’ın kadın karakterlerinin çoğu İran’daki eSports turnuvasından çıkarıldı. Karar mevcut karakterlerin kostümlerinin İran’ın geleneklerine uygun olmadıklarından dolayı alındı.

Kotaku’un yaptığı habere göre League of Legends’ın kadın karakterleri İranda düzenlenen eSports turnuvasında engel gördü ve turnuvadan çıkarıldı.
Sebep ise, karakterlerin kıyafetlerinin İran gelenekleriyle uyuşmadığı(!)

Çıkarılan karakterler :

Ahri, Akali, Ashe, Caitlyn, Cassiopia, Diana, Elise, Evelyn, Fiora, Irelia, Janna, Karma, Katarina, Kayle, Leblanc, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Miss Fortune, Morgana, Nami, Nidalee, Oriana, Quinn, Riven, Sejuani, Shyvana, Sivir, Sona, Soraka, Syndra, Tristana, Vayne, Vi ve Zyra.

Akibeti belli olmayan karakterler ise :

Diana, Fiora, Karma (geleneksel kostümünde), Kayle, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Nami, Quinn, Sejuani, Tristana ve Vayne.

WCG İran koordinatörü Reza Babaesi’nin yaptığı açıklamaya göre zaten turnuva için büyük savaşlar verilmiş ve İran’daki oyuncuların bu turnuva zevkini yaşamaları için bazı şartlara boyun eğilmiş.Kadın karakterlerin yasaklanması ise bunlardan biriymiş.

Ne dersiniz ? Yakında League of Legends İran(!) çıkar mı ?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • The Lost Titans Açık Betası Sizlerle!

    Diğer oyunları beklediğimiz gibi The Lost Titans da beklemiyor değildik.Geçtiğimiz günde yani 2 ağustoda The Lost Titans açık betası aktif oldu. The Lost Titans oyununda maceralar,zindanlar ve daha fazlasını bula bileceğiniz bir mitoloji oy...

  • Bağımlılık yaratan bir futbol oyunu Flick Kick Football Legends

    Merhabalar bugün Flick Football oyunlarının en eğlencelisi ve en sonuncusuyla karşınızdayız. Flick Kick Football Legends bize nostaljik futbol havasını tattırarak inanılmaz bir eğlenceye götürüyor. 28 Kasım tarihinde PIKPOK tarafından Andro...

  • iOS’un En İyilerinden Biri Artık Android’de !

    iOS’un en iyi uygulamalarından birisi olarak gösterilen 1Passsword artık Android platformunda da yerini aldı. Hem de ücretsiz olarak !   Tüm online hizmetler ve web siteleri için giriş bilgilerini güvenle saklamaya olanak tanıyan uygul...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar