İran LoL’un Kadınlarını Yasakladı !

MMOFPS eclel tarafından 4 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
İran LoL’un Kadınlarını Yasakladı !

İranda yapılan League of Legends turnuvasında yaşanan ilginç yasaklama, herkesi şok etti.

Kotaku’nun haberine göre League of Legends’ın kadın karakterlerinin çoğu İran’daki eSports turnuvasından çıkarıldı. Karar mevcut karakterlerin kostümlerinin İran’ın geleneklerine uygun olmadıklarından dolayı alındı.

Kotaku’un yaptığı habere göre League of Legends’ın kadın karakterleri İranda düzenlenen eSports turnuvasında engel gördü ve turnuvadan çıkarıldı.
Sebep ise, karakterlerin kıyafetlerinin İran gelenekleriyle uyuşmadığı(!)

Çıkarılan karakterler :

Ahri, Akali, Ashe, Caitlyn, Cassiopia, Diana, Elise, Evelyn, Fiora, Irelia, Janna, Karma, Katarina, Kayle, Leblanc, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Miss Fortune, Morgana, Nami, Nidalee, Oriana, Quinn, Riven, Sejuani, Shyvana, Sivir, Sona, Soraka, Syndra, Tristana, Vayne, Vi ve Zyra.

Akibeti belli olmayan karakterler ise :

Diana, Fiora, Karma (geleneksel kostümünde), Kayle, Leona, Lissandra, Lulu, Lux, Nami, Quinn, Sejuani, Tristana ve Vayne.

WCG İran koordinatörü Reza Babaesi’nin yaptığı açıklamaya göre zaten turnuva için büyük savaşlar verilmiş ve İran’daki oyuncuların bu turnuva zevkini yaşamaları için bazı şartlara boyun eğilmiş.Kadın karakterlerin yasaklanması ise bunlardan biriymiş.

Ne dersiniz ? Yakında League of Legends İran(!) çıkar mı ?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Zombi Survival DVO’su The War Z Duyuruldu

    ArmA 2‘nin modu olan Day Z sayesinde, zombi salgını sonra bir dünyada geçen online oyunların ne kadar başarılı olabileceğini gördük. War Inc. Battle Zone, World of Tanks gibi F2P oyunların yapımında yer alanHammerpoint Interactive ve ...

  • DC Universe Online’da Yeni Güncelleme: “Tides of War”

    Aquaman ve kardeşi Ocean Master arasında çıkmak üzere olan Atlantis iç savaşı DC Universe™ Online’a ulaştı. Yeni oyun güncellemesi kapsamında ProSiebenSat.1 Games ve Sony Online Entertainment’ın yayınladığı Tides of War yaz etkinliği Atlant...

  • Crytek Hacklendi!!

    Çalınan veri tabanları listesine crytek de katıldı.Üzücü haber yetkililer tarafından doğrulandı ve anasayfadan da bu urumun açıklaması gecikmedi. 5 Ağustos’ta Crytek.com, Mycryengine.com, crydev.net ve myCrysis.com sitelerini kapatan Crytek...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar