Online Oyunlar

MMORPG Hakangocmez tarafından 6 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Online Oyunlar

 İnternetin yaygınlaşması ile birlikte özellikle bilgisayarla yapılan işlerin çoğu internet ortamına doğru yöneldi. Depolama işlemlerinden oyunlara kadar her şey online olarak yapılması bu alanda birçok yeniliği de ortaya çıkardı. Online olarak oynanan oyunlar (MMORPG vs.) kısa bir süre içinde herkes tarafından oldukça sevilerek oynanmaya başladı.

Bu tür online oyunlarda dünyanın hemen her yerinden bir kullanıcı bulabilirsiniz. Ayrıca sohbet bölümü sayesinde oyun hakkında konuşmalarınızı da ister özelden isterse genelden yapabilirsiniz. Bu nedenle online oyunlar, normal bilgisayar oyunlarından bu özelliği ile ayrılır. Bu sizi oyuna bağlayan etkenlerden birisidir. Bunun haricinde oyundaki karakterinizi güçlendirmek ve rakiplerinize karşı rekabet içinde olup üstün gelmeye çalışmak oyunu heyecanlı kılan özelliklerdendir. Özellikle karakterinizi geliştirmeniz için online oyunlarda uzun saatler oyun oynamanız gerekir. Genelde deneyim puanı olarak geçen level atlamak için gerekli olan bu puanları canavarları öldürerek kazanabilirsiniz. Daha hızlı ilerleyebilmek için grup olarak canavarlar öldürülmeye ve puan kazanılmaya çalışılır. Bu sırada da yine grup içinde sohbet yapılır ve oyun başka bir zevke bürünür.

Tüm bu özellikleri sayesinde online oyunlar çok tutulmuştur. Öyle ki gerekli işlemleri yaptıktan sonra ve gerekli seviyeye geldikten sonra oyunda sizi bambaşka bir heyecan bekler. Artık rakiplerinize karşı savaşmanın zamanı gelmiştir. Savaş alanına giderek rakiplerinize karşı savaşır ve bunun karşılığında puan kazanırsınız. Bu savaşta online oyunlarda çok iyi şekilde ayarlanmıştır. Bu size eşsiz bir heyecan sunmaktadır.

Ayrıca oyunda bunları yapabilmenizi kolaylaştıracak birçok özellikte mevcuttur. Oyun parası satın alma, paralı üyelik alma, oyun eşyası satın alma gibi gerçek para ile yapabileceğiniz birçok işlem var. Bu sayede rakiplerinize karşı avantaj elde ederken oyundaki tüm işlerinizi daha karlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu nedenden dolayı da insanlar gerçek para ile oyunda bir takım alışverişler yaparlar. Bu da oyunların nasıl para kazandığını bizlere göstermektedir. Online oyunların bu özellikleri insanları oyunlara bağımlı hale getirir.

Tüm bunlar neticesinde online oyunlar sunduğu heyecan ve eğlenceden dolayı bundan sonraki yıllarda da sevilerek oynanacaktır. Bundandır ki piyasada şu an binlerce oyun seçeneğiniz vardır. İstediğinizi seçerek sizde online oyunlardaki yerinizi alabilir, savaşın, sohbetin, eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Hakangocmez (Tüm Yazılarını Gör)

Makale yazarlığı ve web site kurulum, yöneticiliği...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Pes 2013 de Bug Ve Hile Yapanlara Ceza

    Geçtiğimiz günlerde PES 2013 sitesin de hile ve bug yapanlara açıklama geldi. Pes 2013 sitesinde şöyle söylüyor Hile yapan kullanıcıları online modlara söyliyerek ceza almalarını sağlıyabilirsinz.Bu cezalar nedir derseniz Online mode gireme...

  • N.E.W Battles Videolu Oyun İncelemesi

    Bu seferki videolu oyun incelememiz sizin bildiğiniz peak games n.e.w battles oyunu oldu. Buyurun izleyelim

  • Killzone: Shadow Fall’un Oynanış Videosu !

    Oynanış videosu o kadar etkilemesede bizi yinede oyun grafikleri bakımında artı(+) puan kazandırdığını söyliyebiliriz.Sony Ps4 için özel olarak çıkacak olan killzone‘nin şuan için ön satışlarıda başlamış durumda ön satış veren kullanı...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar