Second Life

MMORPG Serdar GÜRSOY tarafından 6 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Second Life

Second-Life2

Second Life, oyunun isminden biraz anlamışsınızdır. Yazı ile tüm özellikleri anlatılamaz ama ben yinede sizin oyun hakkında fikir sahibi olmanızı istiyorum. Son bir kaç yıldır ülkemizde belirli bir kitleye ulaşan bu oyun adında anlaşılacağı üzere bir nevi ikinci hayatınızı temsil ediyor. Peki bu işi nasıl yapıyor?

2003 yılında piyasa çıkan online bir oyundur. Kurucuları sınırsız ve özgür bir hayatı anlatan bir romandan esinlenerek yapmışlar ve yeterince de özgür bir oyun olduğunu düşünüyorum. O kadar özgür bir oyun ki kullanıcılarına yazılımını açmış bir oyun ve oyuncular içerisinde isteyen herkesin kendi yazdığı yazılımlar ile büyüyebilen bir oyun.  Gerçek hayatta yaptığınız gibi kendinize istediğiniz herşeyi satın alabiliyorsunuz ve alabileceğiniz şeylerin hiç bir sınırı yok çünkü oyuncuların yazdığı eklentilerden bahsetmiştik bu eklentilere örnek verecek olursak oyun içi kullanabileceğiniz tüm 3 boyutlu eşyalardan tutun kira parasını ödedikten sonra kendi yazdığınız Slot(Kumar) makinasını bile bir köşeye yerleştirip oyunda para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Eklemeyi unutmak istemiyorum oyun başında karakterinizi oluştururken istediğiniz saç rengi,boy,kilo,meslek gb herşeyi kendi isteklerinize göre oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Gayrimenkul almaktan,tasarım yapmaya,üniversite eğitimine kadar her türlü kurgu Second Life da mevcut. Konunun çok uzamaması için herşeyden parça parça bahsediyorum fakat gerçekten oyunla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için oyuna katılıp biraz zaman geçirmeniz gerekiyor.

 

En çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm nokta ise oyun ekonomisi, kendi içerisinde ekonomisini oluşturan Second life’ta para birimi olarak Linden Doları (L$) kullanılmaktadır. 1 Amerikan Doları 262Linden(oyun parası) olarak hesaplanmaktadır. Çalışarak, üreterek veya ticaret ile kazandığınız bu paraları döviz bürosundan dolara çevirip paypal hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Daha fazla konuyu uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum.

En kısa sürede ikinci hayatınızın temellerini atmanız dileği ile:)

Second-Life2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Akıllı Yüzükler Geliyor!

      Akıllı telefonlar, televizyon,saatler derken şimdi de sıra akıllı yüzüklere geldi. Android, iOS platformlarına yüklenen bir uygulama ile aktif hale gelecek olan Smarty Ring, Bluetooth teknolojisi sayesinde aktif hale geçiyor ve yüzüğ...

  • N.E.W Battles Videolu Oyun İncelemesi

    Bu seferki videolu oyun incelememiz sizin bildiğiniz peak games n.e.w battles oyunu oldu. Buyurun izleyelim

  • Türk Yapımı Mobil Oyunlardan Dolmuş Driver

    Temmuzun sonlarında mobil platformlarda görücüye çıkan Türk yapımı Dolmuş Driverından bahsedecez. Dolmuş driver dediğimiz gibi Temmuz ayının sonlarında yayın hayatına başladı.Oyun Gripati tarafından geliştirip yayın hayatına başladı. Oyun a...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar