Second Life

MMORPG Serdar GÜRSOY tarafından 7 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Second Life

Second-Life2

Second Life, oyunun isminden biraz anlamışsınızdır. Yazı ile tüm özellikleri anlatılamaz ama ben yinede sizin oyun hakkında fikir sahibi olmanızı istiyorum. Son bir kaç yıldır ülkemizde belirli bir kitleye ulaşan bu oyun adında anlaşılacağı üzere bir nevi ikinci hayatınızı temsil ediyor. Peki bu işi nasıl yapıyor?

2003 yılında piyasa çıkan online bir oyundur. Kurucuları sınırsız ve özgür bir hayatı anlatan bir romandan esinlenerek yapmışlar ve yeterince de özgür bir oyun olduğunu düşünüyorum. O kadar özgür bir oyun ki kullanıcılarına yazılımını açmış bir oyun ve oyuncular içerisinde isteyen herkesin kendi yazdığı yazılımlar ile büyüyebilen bir oyun.  Gerçek hayatta yaptığınız gibi kendinize istediğiniz herşeyi satın alabiliyorsunuz ve alabileceğiniz şeylerin hiç bir sınırı yok çünkü oyuncuların yazdığı eklentilerden bahsetmiştik bu eklentilere örnek verecek olursak oyun içi kullanabileceğiniz tüm 3 boyutlu eşyalardan tutun kira parasını ödedikten sonra kendi yazdığınız Slot(Kumar) makinasını bile bir köşeye yerleştirip oyunda para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Eklemeyi unutmak istemiyorum oyun başında karakterinizi oluştururken istediğiniz saç rengi,boy,kilo,meslek gb herşeyi kendi isteklerinize göre oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda Gayrimenkul almaktan,tasarım yapmaya,üniversite eğitimine kadar her türlü kurgu Second Life da mevcut. Konunun çok uzamaması için herşeyden parça parça bahsediyorum fakat gerçekten oyunla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için oyuna katılıp biraz zaman geçirmeniz gerekiyor.

 

En çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğüm nokta ise oyun ekonomisi, kendi içerisinde ekonomisini oluşturan Second life’ta para birimi olarak Linden Doları (L$) kullanılmaktadır. 1 Amerikan Doları 262Linden(oyun parası) olarak hesaplanmaktadır. Çalışarak, üreterek veya ticaret ile kazandığınız bu paraları döviz bürosundan dolara çevirip paypal hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Daha fazla konuyu uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum.

En kısa sürede ikinci hayatınızın temellerini atmanız dileği ile:)

Second-Life2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Samsung Galaxy J tanıtıldı !

    Samsung, 2014’ün ilk aylarında tanıtımını yapmayı planladığı S5’ten önce Galaxy J modeliyle karşımızda olacak ! Galaxy S4 ve S5 arası bir geçiş olarak üretilen modelde firmanın asıl amacı rakiplerinden geri kalmamak.  S4 sonrası piyasaya sü...

  • Atarinin İlk Reklamı

      MMOPLAY2 ekibi olarak eskileri hatırlatalım dedik…      

  • MMOPlay2’den AION Promo Kod Çekilişi

    Bildiğiniz üzere AION kısa zaman önce TÜRKÇE sürümüne geçti.Biz de bu güncellemesinden sonra üyelerimize süpriz yapalım dedik. AION Promo kod çekilişine nasıl katılabilirim? Bu yazının altına yorum atarak bu çekilişe katılabilirsiniz.(Email...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ
Android Oyunlar